کهولت سن جمعیت  جهان یک مسئله عمومی  است. این مشکل به ویژه در جوامعی مانند خاورمیانه که هم پیری سریع جمعیت و هم افکار سنتی وجود دارد که کودکان مسئول نگهداری از سالمند در منزل  خود هستند که دیگر مستقل نیستند و توانایی انجام امور روزمره را ندارند بسیار مهم است. این مقاله گزینه‌های مختلفی را برای انواع مختلف مراقبین حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای و خدماتی که برای نگهداری از سالمند در منزل در جامع جهانی استفاده می‌شود  را مورد برسی قرار می‌دهد.

چه کسانی خدمات نگهداری از سالمند در منزل را انجام می دهند؟

هنگامی که شرایط محیطی سالمندان به گونه ای است که نمی توانند به اندازه کافی از خود مراقبت و نگهداری  کنند و کارهای روزمره خود را انجام دهند، مراقبان برای پرستاری و نگهداری از آنها در خانه هایشان استخدام می شوند. این مراقبین را می توان به عنوان مراقبین غیرتخصصی و تخصصی تقسیم کرد کرد. هر مراقبی خدمات مراقبتی متفاوتی را ارائه می دهد، اما هدف مشترک آنها کمک به افراد سالمند در منزل و حفظ سلامتی در  اجتماع خود است.

تفاوت پرستار حرفه ای سالمند و مراقب سالمند در منزل چیست ؟

در بعضی از شرایط سالمندان دارای وضعیت جسمانی و محیطی مطلوبی به سر می برند و تنها به دلیل کهولت سن و تنهایی نیازمند یک مراقب و نگهدار هستند تا در انجام امور روزمره و انجام امور شخصی به آن ها کمک کنند و با آن ها صحبت کنند تا در تنهایی حس بدی به آن ها القا نشود .

در بعضی شرایط نیز سالمندان به دلیل کهولت سن و مشکلات استخوانی ، الزایمر ،دیابت ،آرتروز و بیماری های شایع سالمندان نیازمند شخصی برای کمک در درفت آمد برای انجام امور شخصی ، سرویس بهداشتی و طهارت هستند .

در این شرایط خانواده می توانند با استفاده از پرستار نیمه حرفه ای به صورت شبانه روزی و روزانه به نیاز های سالمند خود پاسخ دهند و نیازی به استخدام پرستار متخصص با حقوق بالا ندارند. اما در بعضی از شرایط که سطح هوشیاری و اعلام حیاتی سالمند یا بیمار متفاوت است و تجهییزات پزشکی مانند سنداژ، گاواژ ، سالکشن و ….. برای مددجو استفاده می شود

شما نیازمند یک پرستار حرفه ای و با تجربه دارید تا بر امور پرستاری مسلط باشد و توانایی از تجهییزات پزشکی را داشته باشد . شما می توانید برای مطالعه مراحل و روش استخدام پرستار در منزل مقاله پرستار سالمند در منزل را مطالعه کنید

 

آشنایی با انواع همکاری با پرستاران  در زمینه نگهداری از سالمند در منزل

پرستار شبانه روزی

پرستار شبانه روزی از سالمندان در منزل محبوب ترین و رایج ترین شکل حمایتی برای سالمندان ساکن در منزل است. چرا؟ زیرا این خدمات راحت ترین راه برای نگهداری سالمندان در منزل است . نگهداری از سالمندان در منزل نه تنها موجب کمک به انجام کارهای روزمره که ممکن است برای سالمندان دشوار باشد میشود همچینین در بعضی از امور مانند  یادآوری قرار ملاقات های پزشک به آنها می شود،  ارائه مراقبت های جامع، سازماندهی زمان آنها  به طور کلی باعث بهبود کیفیت زندگی آنها می شود. پرستار شبانه روزی در مسائل دیگر مانند همراهی، نظافت، کمک حمام و حمل و نقل سالمند نیز مشارکت خواهد کرد . بنابراین، استخدام یک پرستار شبانه روزی در دراز مدت بهترین کارایی را دارد.

پرستار روزانه

در بعضی از شرایط سالمند نیاز به پرستاری و نگهداری در منزل به صورت شبانه روزی ندارد و زمان مورد نیاز برای  پرستار و یا همیار از تنها در ساعاتی است که در منزل تنها است و نیاز به خدمات همراهی، نظافت، کمک حمام و حمل و نقل تا ساعت 4 عصر کفایت می کند . در این هنگام افراد خانواده تصمیم به جذب پرستار روزانه می کنند که دست مزد کمتری نسبت به پرستار شبانه روزی تخصیص میدهند.

اگر برای انتخاب نگهدار سالمند در منزل خود سوالی ذهن شما را درگیر کرده و می خواهید از هزینه پرستاری در منزل اطلاع پیدا کنید خدمات پرستاری گلزار به شما برای انتخاب پرستار مناسب و متخصص کمک خواهد کرد .

نگهداری از سالمند در منزل

خدمات پرستاری

تماس با ما