نماد سایت پرستاری در منزل گلزار

6 مشکل سالمندان در منزل

مشکل سالمندان در منزل

مشکل سالمندان در منزل

یکی از سخت ترین تصمیم هایی که خانواده و مراقبان سالمندان باید اتخاذ کنند ، این است که چگونه مشکل سالمندان در منزل خود که سال ها در شرایط مختلف با آن ها زندگی کرده اند حل کنند و از آن ها مراقبت کنند، زمانی که دیگر قادر به نگهداری و مراقبت از خود نیستند و توانایی انجام کار هارا مانند قبل ندارند.

افراد سرپرست خانواده به غیر از حل مشکلات خود باید مشکل سالمندان در منزل خود را نیز حل کنند که موجب افزایش دغدغه های ذهنی می شود، ممکن است در بلند مدت متوجه شوید که نمی توانید تمام مراقبت هایی را که سالمندان خود به آن نیاز دارند با کیفیت ایده آل و مطلوب در بلند مدت  به آن ها ارائه دهید .

شما ممکن است به این فکر افتاده باشید که برای حل مشکل سالمند در منزل خود و نگهداری و پرستاری هرچه بهتر از آن ها از خدمات پرستار سالمند در منزل  استفاده کنید و یا  از خدمات مراکز نگهداری سالمندان استفاده کنید. در نهایت، شما می‌خواهید که عزیزانتان در محیطی امن و آرام که در آن ارائه خدمات به بهترین شکل به عزیزانتان صورت می گیرد حضور داشته باشند . 

هزینه ها نگهداری از سالمندان

یکی از مهم ترین مشکل نگهداری سالمندان هزینه نگهداری آن ها است با افزایش تورم و قیمت ها به صورت روزانه پرداخت مخارج نگهداری سالمندان بسیار سنگین است اما با مدیریت و اتخاذ تصمیم درست می توان در این مخارج تخفیف قائل شد . 

اولین نکته ای که باید در آن دقت زیادی کرد روش نگهداری این عزیزان است به نحوی که هزینه معقولی برای سرپرست سالمندان داشته باشد . طبق برسی های انجام شده هزینه های ماهانه مراکز پرستاری سالمندان خیلی بیشتر از هزینه پرستار در منزل است به دلیل استخدام پزشک های عمومی و تخصصی به صورت شبانه روزی و پرستاران شبانه روزی هزینه نگهداری نیز افزایش میابد ، اما هنگام استفاده از خدمات پرستاری سالمند در منزل خانواده صرفا هزینه پرستار خود که نسبت به نیاز خود به صورت روزانه یا شبانه روزی استخدام شده است را پرداخت می کند .

استفاده از فضای آزاد برای سالمندان

سالمندانی که در محیطی مانند مراکز سالمندان زندگی می کنند در فعالیت های اجتماعی ترتیب داده شده در داخل مراکز و چه در محیط آزاد و خارج از مراکز که توسط این مراکز شرکت می کنند و موجب افزایش نشاط و روحیه سالمندان می شود اما باید به این نکته توجه دااشته باشیم که در سنین بالا علایق سالمندان با یکدیگر متفاوت است و سالمندان در این مراکز باید بر اساس برنامه های این مراکز پیش بروند.

اما سالمندانی که از پرستار در منزل استفاده می کنند می توانند با کمک پرستار و خانواده برنامه تفریحی و پزشکی خود را نسبت به خواسته و علایق خود طراحی و اجرا کنند و مشکل سالمندان در منزل را اینگونه حل نماییم .

توجه به عادت های سالمندان در منزل

یکی از مواردی که در خانه سالمندان و مراکز نگهداری به آن ها توجه نمی شود ترجیحات و عادت های همیشگی سالمندان است مانند : پوشیدن لباسی خاص ، خوردن چایی در یک لیوان اختصاصی و … این موضوعات نکاتی است که نگهداری و پرستاری از سالمندان را برای آن ها لذت بخش می کند اما رعایت های این نکات در مراکز مراقبتی سالمندان یک فرض محال است زیرا نمی شود برای تمامی عزیزان مجموعه این نکات را رعایت کرد 

اما در پرستاری از سالمندان در منزل به دلیل خدمات اختصاصی به یک شخص و زندگی مداوم با سالمند به مرور زمان عادت های سالمند مشخص و توسط پرستار اختصاصی آن رعایت می شود همچنین سالمند شما به دلیل رعایت اصول های خود بیشتر احساس راحتی می کند .

کیفیت غذا سالمندان

یکی دیگر از تفاوت های نگهداری از سالمندان در منزل و مراکز سالمندان در طبخ و مواد مورد استفاده در غذاست به غیر از سلیقه غذایی و علایق هر شخص نسبت به ذائقه شخصی خود نکته مورد توجه در مواد غذایی و کیفیت آنهاست خانه های سالمندان ممکن است تلاش کنند تا بهترین دستور غذایی خود را نسبت با رژیم طراحی شده توسط دکتر تغذیه  تدارک ببیند، اما بودجه محدود ممکن است به این معنی باشد که غذا گاهی اوقات بی کیفیت یا برای سالمندان غیر جذاب باشد. اگر  از سالمند شما در منزل نگهداری شود برنامه غذایی با کیفیت تر و منعطف تری خواهید داشت . 

اختلال در خواب سالمندان در منزل

بعضی از سالمندان به دلیل ابتلا به بیماری های خاص یا تکرر در ادرار در طول 8 ساعت خواب خود مجاب می شوند چندبار از خواب بیدار شوند و دارو مصرف کنند یا به سرویس بهداشتی بروند این امر در مراکز سالمندان که نفرات به صورت گروهی در یک اتاق مستقر هستند موجب بی خواب خود و هم اتاقی های خود می شود که خواب نا منظم و کمتر از 10 ساعت به سلامتی سالمندان ضربه شدیدی وارد می کند .

اما در زمان استفاده از نگهدار سالمند در منزل پرستار تخصیص داده شده خدمت سالمند شما موظف است که برنامه خواب عزیزان شما را برنامه ریزی کند و در صورت داشتن تکرر ادرار یا میل کردن قرص ها به دلیل بیماری های خاص پرستار عزیزان در تمامی مراحل آن ها را یاری می کند .

برسی کیفیت پرستاری در منزل 

تمرکز سرپرست های خانواده در مسئله حل کردن مشکل سالمندان در منزل تنها نباید روی موضوع استخدام پرستار باشد مهم ترین گام در نگهداری سالمندان برسی و کنترل کیفی خدمات پرستاری است که این امر در مراکز نگهداری سالمند توسط سرپرست های عزیزان یک عمر ناممکن است چون شما حضور مستمر برای نظارت بر روند نخواهید داشت ، اما هنگامی که پرستار در منزل باشد زیر نظر مستقیم شماست همچنان دفاتر خدمات پرستاری برای کنترل کیفی کار خود عملکرد  پرستار را هفتگی برسی می کنند .

شما می توانید با استخدام یک پرستار در منزل با تجربه و حرفه ای مشکل سالمندان در منزل خود را حل کنید . تنها کافی است با کادر مشاور های ما تماس بگیرید و یا از سامانه پرستاری در منزل نرسینو از قیمت پرستاری خود مطلع شوید.

 
خروج از نسخه موبایل