قیمت پرستار در منزل 1402

 1. خانه
 2. بدون دسته بندی
 3. قیمت پرستار در منزل 1402

نگهداری و پرستاری در منزل از سالمندان و کودکان در محیط خانه از روش های دیگر نگهداری و پرستاری بسیار تاثیر گذار تر و راحت تر است یکی از مهم ترین مزایا نگهداری مددجو در منزل قیمت پرستار در منزل است که باید به صورت ماهانه به پرستار پرداخت شود ، نگداری از سالمندان و کودکان در منزل دارای مزایا دیگیری نیز می باشد که به چند مورد آن می پردازیم .

 1. درمان در محیط خانگی: با استفاده از خدمات پرستار در منزل، بیماران و نیازمندان می‌توانند در محیط آرام و آشنای خانه‌شان درمان شوند و باعث افزایش سرعت بهبودی شوند.
 2.  صرفه جویی در هزینه‌های درمانی: هزینه‌های درمانی و نگهداری در بیمارستان‌ها بسیار بالا است. با استفاده از خدمات پرستاری در منزل، هزینه‌های نگهداری و پرستاری به شدت کاهش می‌یابد و در نتیجه، سالمندان در برابر هزینه‌های درمانی بیشتر محافظت می‌شوند.
 3. رفاه بیشتر برای بیماران و نیازمندان: با استفاده از خدمات پرستاری در منزل، بیماران و نیازمندان می‌توانند از راحتی خانه‌شان لذت ببرند و از خدماتی مانند ماساژ، تمرینات فیزیکی و تمرینات تنفسی نیز بهره‌مند شوند.
 4. افزایش سطح رضایت بیماران و خانواده‌هایشان: استفاده از خدمات پرستاری در منزل باعث افزایش سطح رضایت بیماران و خانواده‌هایشان می‌شود، زیرا این خدمات برای بیماران و خانواده‌هایشان با برقراری ارتباط تلفنی و یا درخواست در سامانه های پرستار اینترنتی در دسترس هست و بیشترین رفاه را برای این عزیزان فراهم می‌کنند.
 5. حفظ استقلال مددجو : با استفاده از خدمات پرستار در منزل، مددجو ها می‌توانند استقلال خود را حفظ کنند و زندگی روزمره خود را مانند قبل  ادامه دهند.
 6.  ارتباط بهتر با خانواده: با استفاده از خدمات پرستاری در منزل، سالمندان و کودکان می‌توانند ارتباط عاطقی که با خانواده‌شان داشته اند را با حضور در منزل حفظ کنند و به عنوان یک خانواده در کنار هم زندگی کنند.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت پرستار در منزل

بعد از برقراری تماس با واحد اعزام پرستار در منزل و تکمیل کردن درخواست خود شرایط سالمند و کودک شما توسط واحد های مالی در شرکت پرستاری در منزل  برسی خواهد شد و بعد از اعلام قیمت پرستار در منزل شما در صورت تایید برای شما پرستار اعزام خواهد شد . عوامل مختلفی بر قیمت نهایی پرستار در منزل شما تاثیر خواهد گذاشت که به برجسته ترین موارد آن اشاره خواهیم کرد .

مدت زمان ارائه خدمات پرستاری

یکی از عوامل که بیشترین تاثییر را در قیمت پرستار در منزل ایجاد می کند مدت زمان ارائه خدمات (شیفت کاری) است .

این معیار اثر گذاری زیادی در قیمت نهایی حقوق پرستار خواهد داشت و دارای سه حالت می باشد

 1. روزانه (ارائه خدمات از ساعت 8 صبح الی 4 بعدظهر می باشد )
 2. شبانه (ارائه خدمات از ساعت 8 شب الی 6 صبح می باشد )
 3. شبانه روزی (ارائه خدمات به صورت 24 ساعته می باشد )

این سه معیار مدت زمان ارائه خدمات پرستاری هر کدام دارای هزینه ای می باشد که بیشترین هزینه متعلق به خدمات شبانه روزی است و پایین ترین هزینه شامل خدمات شبانه می باشد .

لازم به ذکر است که انتخاب شیفت کاری پرستار کاملا وابسته به حال بالینی سالمند و کودک می باشد و نمی توان برای کاهش قیمت پرستار در منزل آن را به راحتی تغییر داد .

توانایی حرکت مددجو

یک از شاخصه های موثر در اعلام قیمت پرستار در منزل در مددجو های سالمند توانایی حرکت و جابجایی در خود سالمند است .

دلیل این نوسان قیمت در عنصر توانایی حرکت سالمند این است که زمانی که اگر شخص سالمند توانایی حرکت داشته باشد اعزام پرستار کار راحتی است.

اما اگر سالمند نوانایی حرکت نداشته باشد در انتخاب پرستار معیار های دیگر مانند : قد و وزن سالمند به دلیل جابجایی روزانه سالمند توسط پرستار دخیل خواهد شد و اعزام پرستار که توانایی جابجایی سالمند را داشته باشد کار دشوار تری نسبت به حالت قبل می باشد .

در اعزام پرستار در موارد کودک سن در حالت سلامت کودک معیار تاثییر گذار در قیمت پرستار کودک در منزل می باشد.

هرچه سن کودک بیشتر باشد نیازمند رسیدگی و توجه کمتر است و هرچه سن کودک کمتر باشد نیازمند توجه و رسیدگی به صورت لحظه ای می باشد و پرستار کودک باید تمام تمرکز خود را بر رسیدگی و پرستاری از کودک در منزل قراردهد .

خدمات تخصصی

موارد تخصصی پرستاری موجب افزایش قیمت پرستار در منزل می شود ، اگر سالمند و کودک نیاز به خدمات پزشکی و پرستاری داشته باشند هزینه پرستاری ماهانه این عزیزان افزایش میابد . این خدمات شامل :

 • تزریقات وریدی،
 • تعویض بینی وریدی
 • تزریقات زیرپوستی
 • تزریقات عضلانی
 • ارایه داروهای وریدی و  تمرینات تنفسی پیچیده،
 • تزریقات داروهای پایداری
 • سونداژ
 • ساکشن
 • زخم بستر

خانواده های سالمندان می توانند به نسب به نیاز خود با مشورت و دریافت مشاوره از کارشناسان پرستاری شرکت ها پرستاری نیرو استخدام کنند .

مقایسه قیمت پرستار در منزل و مراکز نگهداری سالمندان

نگهداری و پرستاری از سالمندان در مراکز سالمندان دارای مزایا و معایبی می باشد ، اما بزرگ ترین ایراد نگهداری سالمندان در این مراکز هزینه بسیار بالای نگهداری می باشد . معایب نگهداری سالمندان در مراکز نگهداری سالمندان :

 1. هزینه‌های بالا: هزینه‌های مراکز نگهداری از سالمندان بسیار بالا است و برای برخی از افراد ممکن است غیر قابل پرداخت باشد. همچنین، این هزینه‌ها در طول زمان افزایش میابد و برای خانواده‌ها پرداخت این مبالغ بسیار سخت می باشد.
 2. رفاه نامناسب: برخی از این مراکز ممکن است رفاه نامناسب و دور از احترامی را با سالمندان انجام دهند، از جمله ارایه خدمات نامناسب، تجهیزات نامناسب و عدم رعایت بهداشت و سلامتی.
 3.  احساس انزوا: برخی از سالمندان ممکن است در خانه‌های سالمندان احساس انزوا کنند، زیرا از خانواده و دوستان خود دور هستند و ارتباطات اجتماعی شان کاهش یافته است.
 4. نارضایتی از خدمات: برخی از سالمندان ممکن است از خدمات ارایه شده در خانه سالمندان نارضایت باشند، زیرا احساس می‌کنند که برخی از نیازهای شان مورد توجه نیستند.

امروزه با ظهور شرکت های درمانی و پرستاری در منزل درصد مراجعه به مراکز نگهداری سالمندان کاهش یافته است ، استخدام  پرستار سالمند در منزل روندی ساده و تحت نظارت برای سرپرستان سالمند است زیرا از نزدیک بر کیفیت روند پرستاری نظارت خواهند داشت .

مقایسه قیمت پرستار در منزل و پرستاری در بیمارستان

یکی دیگر از روش های نگهداری سالمندان در پرستاری از آن ها در بیمارستان ها است ، این روش دارای مزیت های بسیاری می باشد که به آن ها می پردازیم

 • مراقبت شبانه روزی
 • دسترسی به دارو های خاص
 • در دسترس بودن پزشک های متخصص

نگهداری از سالمندان در بیمارستان ها به صورت دائم در کنار مزیت های آن دارای معایب برجسته ای می باشد ، هر خانواده در شرایط خود و سامند خویش باید مزیت و معایب نگهداری سالمند را مقایسه کند تا با درست ترین تصمیم به سالمند خود کمک کند .

 1. هزینه‌های بالا: نگهداری سالمند در بیمارستان هزینه‌های بسیار زیادی را برای خانواده نسبت به قیمت پرستار در منزل ایجاد می‌کند، مخصوصا در بیمارستان های خصوصی هزینه‌های دارو،نصب تجهیزات پزشکی، پرستاری و مراقبت شبانه زوری و دیگر خدمات  در بیمارستان بسیار بالا است و ممکن است برای خانواده‌های سالمندان پرداخت این هزینه دشوار باشد.
 2. کاهش آسایش سالمندان: در بیمارستان‌ها، سالمندان در بیمارستان از آسایش و آرامش کافی برخوردار نمی باشند ، زیرا بیمارستان‌ها معمولاً  دارای نفرات زیادی بیمار با بیماری های متنوع هستند که خطر ابطلا سالمند شما را افزایش می دهد و برای سالمندان ایجاد نشده است. همچنین بیمارستان‌ها معمولاً محیطی پر از صدا و هیاهو دارند که موجب از بین رفتن آرامش سالمند شما می شود و  ممکن دچار ایجاد آسیب روحی و روانی به سالمند می شود.
 3. عدم ارتباط با خانواده: نگهداری سالمندان در بیمارستان ممکن است باعث شود که ارتباط عاطفی سالمندان با خانواده‌شان کم و یا در شرایطی قطع شود. این امر ممکن است باعث ایجاد احساس تنهایی و افسردگی در سالمندان شود.
 4. عدم توجه به نیازهای شخصی: در بیمارستان‌ها، به نیازهای شخصی سالمند توجه کافی نمی شود. به عنوان مثال، سالمندان ممکن است نیاز به کمک در استحمام، تغییر لباس و یا آشامیدن نوع تغذیه خاصی داشته باشد که در بیمارستان‌ها به آن‌ها توجه می‌شود.
 5. افزایش خطر بیماری های عفونی: در بیمارستان‌ها، خطر عفونت برای سالمندان افزایش میابد، زیرا در بیمارستان ها بیماران در جوار بیماران دیگر قرار دارند و با تفاوت بیماری ها و عفونت ها در معرض عفونت‌های بیشتری قرار می گیرند.

روش‌های کاهش قیمت پرستار در منزل

بهترین روش برای کاهش قیمت پرستار در منزل و انتخاب پرستاری با تجربه و کارآمد تماس با مراکز خدمات پرستاری در منزل دارای مجوز می باشد زیرا شرکت های پرستاری با برسی نیاز سالمند ، کودک و بیمار شما پرستاری با تجربیات و دانش مورد نظر شما انتخاب خواهد کرد و باعث کاهش هزینه های ماهانه سرپرستان خانواده خواهد شد .

انجام فعالیت های کمکی در نگهداری سالمند و یا کودک شما نیز می تواند موجب کاهش هزینه پرداختی شما شود مانند :

انجام امور منزل در کمک پرستار

انجام امور منزل مانند نظافت منزل و شست و شو لباس های سالمند می تواند از مسئولیت های بر عهده سالمندان کسر کند و موجب کاهش قیمت پرستار در منزل شود . انجام این وظایف توسط نزدیکان حاضر در منزل به غیر از اینکه می تواند موجب کاهش هزینه پرداختی شود می تواند به تمرکز حداکثری پرستار بر روی سالمند و یا کودک شما شود .

انجام آشپزی برای مددجو

انجام آشپزی وعده های غذایی نیز موجب کاهش هزینه و قیمت پرستار در منزل خواهد شد و همچنین موجب راحتی سالمند و کودک در ذائقه غذا غذای طبخ شده می شود . رعایت استفاده از مواد غذایی نسبت به بیماری های مددجو در این امر بسیار مهم و قابل توجه می باشد .

نتیجه گیری

قیمت پرستار در منزل به عناصری مرتبط است که در بالا با آن اشاره کردیم ، یکی از بهترین روش ها برای کاهش هزینه و دریافت قیمت مناسب و همچنان حفظ کیفیت عملکرد پرستار دریافت مشاوره از یک کارشناس پرستاری در یک شرکت خدمات پرستاری است . خدمات پرستاری گلزار با ارائه خدمات مشاوره نگهداری و پرستاری به صورت شبانه روزی در خدمت شما عزیزان برای ارائه راه حل های نگهداری با کمترین نازل ترین هزینه ها در خدمت شما عزیزان است .

همچنین روش های خدمت شما عزیزان برای کاهش قیمت های پرستاری ارائه دادیم . نکته ای که در استخدام پرستار در منزل نباید فراموش کرد نباید کاهش هزینه پرستاری موجب کاهش کیفیت دریافتی مددجو شود .

 

قیمت پرستار در منزل
دسته بندی : بدون دسته بندی
تماس با ما